טכנאי מחשבים בנתניהטכנאי מחשבים בחדרהתיקון מחשבים בנתניהתיקון מחשב נייד בנתניה            קוסמי מחשבים טכנאי מחשבים עד הבית

 קוסמי מחשבים - שירותי מחשוב לבית ולעסק

קוסמי מחשבים      אודותינו      שירותים ללקוח      תיקון מחשב נייד     המוצרים שלנו     המלצות     צור קשר
 

שאלות נפוצות מעולם המחשבים הניידים

מה עושים במקרה של תקלות במקלדת?

המקלדת היא חלק עדין במחשב הנייד. שימוש לא נכון עלול לגרום לשברים מקשים. אם פניתם לעזרה מייד לאחר שבירת המקש, כאשרמנגנון המקש שנמצא מתחתיו והמקש עצמו לא נפגעו, התיקון יהיה פשוט ויימשך מספר דקות. אם התקלה חמורה יותר, תוחלף המקלדת כולה. החלפת מקלדת מתבצעת גם במקרה של שפיכת נוזלים על המחשב הנייד.

מה עושים אם הכונן הקשיח (ההרד דיסק) קרס?

הכונן הקשיח הוא החלק העדין ביותר במחשב הנייד. המנעו מטלטול המחשב הנייד והיזהרו ממכות ונפילות, במיוחד בזמן שהמחשב פועל, שעלולות לגרום לאיבוד המידע האישי, לעיתים ללא אפשרות שחזור. במעבדה שלנו ניתן להחליף כונן קשיח ולבצע שחזור של מידע אבוד.

מה עושים במקרה של חיבורי USB שבורים\תקולים?

הקפידו לחבר מכשירים בעלי חיבור USB בזהירות כדי למנוע שברים. תיקון שבר יכלול החלפת החיבור עצמו במקרה הטוב או החלפת ערכת שבבים "גשר דרומי" המנהלת את פעולת הציוד ההיקפי (מקלדת, עכבר, מצלמה ועוד) במקרה הרע.

המחשב שלי מתחמם בצורה חריגה, מה עושים?

הסיבה העיקרית להתחממות יתר של המחשב הנייד היא שימוש לא נכון. חשוב לדעת שאסור להניח מחשב נייד פועל על משטח רך כמו ספה, שמיכה וכד'.
המאוורר הפנימי, שמיועד לקירור המחשב הנייד, שואב אוויר קר מפתחים שנמצאים בתחתית המחשב, ומוציא אוויר חם מפתחים שנמצאים מאחורי המחשב או בצידו. אם הפתחים הללו חסומים, המחשב מתחיל להתחמם עד שבסופו של דבר נוצרות תקלות במערכת השבבים האחראית לפעולה התקינה של המחשב (החלקים הראשונים שנפגעים במקרה של התחממות הם כרטיס המסך ו"גשר צפוני"). בדרך כלל התקלה באה לידי ביטוי בכך שלא מופיעה תמונה מלאה על גבי המסך, לעיתים לא מופיעה התמונה כלל. התיקון, במקרים כאלו, יהיה יקר. בדרך כלל התיקון יכלול החלפת ערכת השבבים של כרטיס המסך ולעתים רחוקות, נדרשת החלפת לוח האם כולו.

מה עושים במקרה של מסך סדוק?

בדרך כלל ישנן שתי סיבות להיווצרות עיוותי תמונה\שברים\סדקים על מסך המחשב הנייד: הסיבה הראשונה היא רשלנות פשוטה, למשל סגירת המחשב הנייד כאשר ישנם חפצים על המקלדת, הסיבה השנייה היא נפוצה יותר – פתיחת המחשב הנייד עם יד אחת.
המסך מחובר למחשב בשני צירים, כאשר תמיד מרימים את המסך רק בצד אחד, מופעל יותר לחץ על אחד מהצירים ולאחר זמן מה הוא נחלש והמסך מתעקם עד להופעת סדקים או עיוותים, ובמקרה הגרוע – שבר. לסיכום, מומלץ תמיד להרים את המסך מהאמצע, או בעזרת שתי ידיים.

אני מחבר את המטען של המחשב הנייד לשקע, אבל הוא לא נטען, מה עושים?

ספק כוח לא תקין מהווה סיבה עיקרית לתקלות במחשב הנייד. לפעמים נדרשת החלפה פשוטה של חלקים קטנים – כמו דיודות, קבלים (capacitors) או נגדים (resistors), אך לעתים קרובות, התקלה היא בערכת השבבים של המעגל החשמלי.
שמרו על תקינות החיבורים של ספק הכוח ושקע הטעינה במחשב הנייד. אם אתם שמים לב שזרם הטעינה מפסיק או מפסיק וחוזר, אין טעם לחכות – זרימת מתח לא תקינה עלולה לפגום בלוח האם, מה שייקר את התיקון משמעותית.

נשפך לי נוזל על המחשב, מה עושים?

יותר מ-60 אחוזים מהתקלות במחשב הנייד מתרחשות כתוצאה משפיכת נוזלים. הקפידו להרחיק את המחשב הנייד מכוסות שתייה, בעיקר שתייה מתוקה כמו קפה, תה או מיצים. במקרה כזה, יש לנתק את המחשב מהחשמל ולהסיר את הסוללה. אם אינכם בעלי ידע מקצועי בתיקון מחשבים, אל תנסו לפרק את המחשב הנייד על מנת להימנע מתקלות נוספות כמו צירי פתיחה שבורים, כבלים קרועים,לוחות פגומים, פלסטיקה פגומה ועוד שיגרמו לעלייה במחיר התיקון. כמו כן, המנעו מייבוש המחשב בעזרת פן או מכשיר חימום אחר. השימוש במכשירים כאלו עלול לגרום לנזקים ושינוי צורה של חלקי פלסטיק במחשב הנייד.

לסיכום, שמרו על המחשב הנייד שלכם, אך אם בכל זאת קרתה תקלה – ברוכים הבאים! אנחנו בקוסמי מחשבים נותנים שירות גם בתקלות במחשבים ניידים גם לקוחות פרטיים וגם חברות. זכרו: במחשבים ניידים – אין "טוטאל לוס", תמיד אפשר לתקן.

כל שעליכם לעשות במקרה של תקלה במחשב הנייד,הוא ליצור עמנו קשר, ואחד מנציגנו יגיע אליכם עד הבית לאסוף את המחשב הנייד שלכם, ואנו נבצע לו בדיקה מקיפה במעבדה וניתן לכם במקביל הצעת מחיר לתיקון התקלה באם קיימת תקלת חומרה

 
קוסמי מחשבים - שירותי מחשוב לבית ולעסק! 054-2266106
 
כל הזכויות שמורות לקוסמי מחשבים - טכנאי מחשבים בנתניה - טכנאי מחשבים בחדרה - תיקון מחשבים בחדרה - תיקון מחשבים בנתניה - טכנאי מחשבים ניידים - טכנאי מחשבים נייחים - תיקון מחשבים ניידים - מכירת מחשבים ניידים - שדרוג מחשבים ניידים - מכירת מחשבים נייחים - טכנאי מחשבים עד הבית - תיקון מחשבים באיזור השרון - טכנאי מחשבים לעסק - תיקון מחשבים עד הבית - מחשבים חדשים - מחשבים יד שנייה - טכנאי מחשבים בנתניה - טכנאי מחשבים בחדרה - חומרה למחשבים ניידים - חומרה למחשבים נייחים - חומרה למחשבים - ציוד היקפי למחשבים טכנאי מחשבים בנתניה   טכנאי מחשבים בחדרה
www.cosmypc.co.il